Time Stories Társas / T.I.M.E Stories Társasjáték - Játéksziget.Hu

agárd-bicikli-bolt

Minden játékos a választott karakterének tulajdonságait és jellemzőit felhasználva, szabadon hozzátehet a történet alakulásához (nem szabad szó szerint felolvasni mit találtunk, el kell mesélni röviden a többieknek) - így kellemes szerepjáték hangulatot is kapunk társasozás közben. Játékosok száma: 2-4 játékos Játékidő: kb. 60-90 perc Ajánlott korosztály: 12 éves kortól A játék nyelve: magyar Játékszabály letöltéséért kattints ide!

T.I.M.E Stories társasjáték - Játéksziget.hu

time stories társas youtube time stories társas full

Ennyi szerencsefaktorral pedig egyáltalán nem jött be. (A hasonló játékok közül korábban a Robinson Crusoe-val kapcsolatban realizáltam ehhez hasonló szerencsefaktort, ami le is beszélt róla, hogy kipróbáljam, de ebbe a játéktípusba tartozik még a Szellemek szigete is. vagy a "7. Kontinens", utóbbi állítólag mellőzi a kockadobást és vele a szerencse faktort). Hosszú várakozás után Júlia | 2020. április 18. Nagyon sokáig halogattuk a játék beszerzését. Én azonnal beleszerettem amint egy rendezvényen láttam kibontva, egyszerűen odavonzott az asztalhoz már a látvány. Aztán belekérdeztem a mechanikába. Nem csalódtam. Nekem mint sci-fi rajongónak és főleg időutazás rajongónak azonnal szívszerelmem lett. A férjemet nehezen győztem meg, főleg az úgymond "egyszerhasználatossága" miatt. Miután megszereztük még sokáig várattuk. Kerestük a megfelelő alkalmat, mert egyben szerettük volna lejátszani. DE megérte! Hatalmas élmény volt. Szerencsére megtudtuk oldani, hogy az 1 év körüli kisfiunk mellett egy teljes napot rászánjunk tanulással együtt.

2 fővel szabálymódosításokra van szükség. Tipp: ketten sose irányítsatok kettő-kettő karaktert, mert sok hangulati elem vész el!! Helyette - ahogy a BGG-n is javasolják - adjatok magatoknak több időt és +1 életet. Leírás és Paraméterek T. I. M. E Stories társasjáték (031000) Izgalmas munkát keres korlátlan karrierlehetőséggel, és lehetőséget számtalan valóság és korszak felkeresésére? Éleslátó, motivált, és szeretne csapatban dolgozni? Nem fél semmitől? A T. E AGENCY -nek szüksége van önre! Az emberiség szolgálatában állunk - az egész emberiségében. A Tachyon beillesztés felfedezésével az egész világ megváltozott: párhuzamos valóságok jelentek meg, az idő pedig rugalmas és képlékeny lett, mi mind profitáltunk a határtalan jólétből... és felfedeztük az elmondhatatlan veszélyeket. Az illegális vagy nem kalkulált látogatások megváltoztatják az időkontinumot. Ez a változás lehet minimális, de kritikus is, így az általunk ismert valóság veszélybe kerülhet. Készen áll az első küldetésre? A kiképzési kézikönyv Önre vár, ha csatlakozik a csapathoz, irány a bázis... A T. E Stories egy olyan szerep- és kalandjáték, ahol a különböző helyszíneket és világokat kártyapaklikon keresztül fedezzük fel.

Ezeket a kalandokat kiegészítő formájában tudod megvásárolni: A Marcy-Ügy (thriller) Profécia a Sárkányokról (fantasy kaland) A játékot tervezte: Peggy Chassenet, Manuel Rozoy Amikor először játszottam a barátnőmmel; TIME Storiest, olyan érzésem volt, hogy ez a legjobb játék, amit egész életemben láttam. Lelkesedésünk olyan szinteken járt, hogy elhatároztuk, visszamegyünk és megvesszük rögtön az összes expansiont. Aztán jött a második run. És nem maradt más hátra, mint monoton lapozgatás, dobálgatás, és frusztrált bámulása a time tracknek. Úgy, hogy már ismertük a sztori nagy részét, és csak száguldottunk, hogy befejezzük, az élvezet tökéletesen, de tökéletesen elmúlt. Megint nem végeztünk, és mivel reménykedtem benne, hogy csak nem kellett volna azonnal újra elővenni, és idővel jobb lesz, félretettem úgy jó két hónapra. Majd jött a harmadik run, ahol már kvázi végtelen időnk volt. Ami elsőre jó ötletnek tűnt, mert végre meg lehetett mindent nézni. Ugyanakkor elvette a tesztek összes izgalmát, mivel úgyis megnyertük őket.

- ketten játszva több szabálymódosítást is igényel Pozitívumok: - zseniális ötlet - a játék kiválóan visszaadta a számítógépes kalandjátékok hangulatát - izgalmas kalandok, fordulatos játékmenet - átlátható tábla, egyszerű szabályrendszer - szépen kidolgozott helyszínek, érdekes karakterek Vélemény: A T. E Stories egy egészen új oldalról közelíti meg és vegyíti a szerepjátékot és a kalandjátékot. A hangulata nekünk nagyon tetszett - a felfedezés, a meglepetéssel teli helyszínek, a feladványok, döntések sora - mind-mind új oldalát mutatták meg a társasjátékos világnak. Igen ötletes, hogy az egyes futamoknál már tapasztalatokkal gazdagodva futhatunk újra neki a kalandnak, kihagyva a feleslegesnek vélt helyszíneket, párbeszédeket. Azonban mindenképp javasolt, hogy ne játsszatok vele minden héten - hagyjatok magatoknak pár hetet-hónapot, hogy elfelejtsétek a részleteket, valamint igyekezzetek mindig más társasággal játszani, hiszen az is része az élménynek, ha láthatjuk mások hogy oldják meg a rejtélyt.

Time Stories Társas

Főszereplői maguk a játékosok, az egyes szezonok – azaz a kiegészítők – pedig totálisan más környezetben, korban, világban játszódnak, és teljesen egyedi történetet mesélnek el. Outtatime Ez pedig igazából a kulcsszó: a történetmesélés. A T. Stories ugyanis érdekes keveréke a hagyományos értelemben vett szerepjátékoknak, a társasoknak, a szabadulószobáknak és a kalandjátékoknak. Függetlenül attól, hogy mely történetről van szó, a T. Stories alapvetően mindig ugyanúgy működik, azaz adott egy szituáció, egy ahhoz tartozó, vaskos kártyapakli, a központi játéktábla és számos jelölő. A történet maga kártyalapok formájában elevenedik meg – érdemes két kategóriára osztani (fejben is) a lapokat. Az egyik kategóriához tartoznak a helyszínek lapjai: ezek lehetnek szobák, termek vagy nagyszabásúbb lokációk, melyeken általában mindig egy vagy több karakter és számos feladvány található. Ezek alapos felfedezésével, minden információ begyűjtésével található ki a következő lépés, ami általában egy újabb helyszín vagy egy megtalálandó tárgy felé vezet, és ezek kombinálásával lehet a továbbjutást kiharcolni.

Szerzői jogi védelem alatt álló oldal. A honlapon elhelyezett szöveges és képi anyagok, arculati és tartalmi elemek (pl. betűtípusok, gombok, linkek, ikonok, szöveg, kép, grafika, logo stb. ) felhasználása, másolása, terjesztése, továbbítása - akár részben, vagy egészben - kizárólag a Jófogás előzetes, írásos beleegyezésével lehetséges.

Hol van ebben bármilyen játéklehetőség?! Tehát nem muszáj minden egyes helyszínt újra felfedeznünk, ahhoz hogy továbbjussunk, hiszen emlékszünk rá mi is történt ott. "Mit is találtunk a zongora fedele alatt? Volt ott egyáltalán valami? " Ez az egyik legfontosabb pontja a játéknak, ahhoz hogy sikeresek legyünk. A futamok során szerzett információkat és tapasztalatokat felhasználva kell kiügyeskednünk a legoptimálisabb útvonalat ahhoz, hogy a futam a legjobban sikerüljön. A játék keményen ráépül a memóriánkra (s itt jegyeznénk meg, ha kihívásra vágytok, ne jegyzeteljetek), s ahogy majd tapasztaljátok, nem is olyan egyszerű minden apró részletet fejben tartani. Forgatókönyvek = kiegészítők = újabb mozifilm Az alapdoboz teljes egészében tartalmazza a T. E történetek vázát képező rendszert, és lehetővé teszi, hogy bármilyen forgatókönyvet lejátszhassunk a jövőben. Az első történet az Asylum, melyet a doboz tartalmaz. Ebben egy franciaországi pszichiátriai elmegyógyintézetbe repít el minket az ügynökség, hogy derítsünk fényt a sötét tevékenységekre.

time stories társas e
  1. Time stories társas online
  2. Sz mint szűz pdf
  3. Éjjel nappal teo
  4. Time stories társas hotel
  5. GémKlub társasok - T.I.M.E. Stories:Lumen Fidei

031000 puzzle - a webáruházban. Youtube Asmodee társasjátékok - Reflexshop First Books T. I. M. E Stories társasjáték - Stratégiai játékok Az alapjáték kalandja egy diliházból indul és a cselekmény a legvadabb sci-fi irányában halad, mégis hatalmas csalódás a kockadobálós véletlenre alapozó mechanizmusa miatt. Információt vagy bármilyen később szükséges eszközt csak kockadobálós küzdelemmel szerezhetünk meg, ami totálisan érdektelen. Hiszen a célunk egy történet felfejtése, ami szintén nem a mi hatalmas agymunkánkat igénylő feladat. Inkább csupán a szálak felgöngyölítése, ami sokkal lassabb, mint egy könyv olvasásakor vagy a moziban egy film esetében. Annyira sajnos nem jön át az élmény, hogy egy kitalált világban barangolhatunk szabadon, pedig ez az igazi lényege egy ilyen játéknak, miközben a történet létrehozásán vagy megismerésén fáradozunk. Csakhogy a történet összerakásához itt a véletlen nagyfokú szerepe társul, és elég szánalmas, hogy egy sima kommunikáció is egy kockadobáson alapuló "harc" eredménye csak, amiben vagy győzünk, ha jót dobunk, vagy sérülést szerünk, ha rosszat.